Chevrolet Cruze – budżetowe auto dla każdego
Wybór silników
Wśród silników benzynowych w tym modelu można znaleźć jednostki wolnossące o pojemności 1,6 i 1,8 o mocy od 113 do 141 KM oraz jednej turbodoładowanej 1,4 o mocy 140 KM. Najpopularniejsza na rynku jest wersja z silnikiem 1,8 z instalacją LPG. Silnik nie jest zbyt dynamiczny, ale jest wolny od poważniejszych usterek. Na uwagę zasługuje również silnik turbodoładowany, który doskonale sprawdzi się w mieście czy przy mniejszych przebiegach.
Diesle w Chevrolecie Cruze pracują kulturalnie i dynamicznie. Są dość oszczędne, ale nie nadają się do jazdy miejskiej. Do wyboru mamy:
- 1.7 D o mocy 130 KM
- 2.0 TD o mocy 150 KM
- 2.0 VCDI w wersjach o mocy od 125 do 163 KM
Przy jeździe na krótkie dystanse można spodziewać się standardowych usterek: awarii dwumasowego koła zamachowego, problemów z turbosprężarką czy zatkanego filtra cząstek stałych. Prostym lekarstwem może być tutaj systematyczna przejażdżka na trasie z wyższymi obrotowymi.
Inne spotykane w tym modelu kłopoty dotyczą zacinającego się zamka bagażnika czy klimatyzacji. Bywa, że zawieszenie wydaje nieprzyjemne stuki, ale te mogą wynikać z uszkodzenia łączników stabilizatora, wahaczy lub amortyzatorów. Normalne sprawy eksploatacyjne.
Ile kosztuje Chevrolet Cruze?
Cena bez wątpienia może być uznana za zaletę tego modelu. W 2019 roku ceny Chevroleta Cruze wahały się od 16 000 do 40 000 złotych, choć sporadycznie zdarzają się nowsze i droższe egzemplarze.
Chevrolet Cruze z pewnością wart jest swojej ceny. Chcesz wiedzieć o nim więcej? Sprawdź, jak wypadł w naszych testach.