Hyundai i40 – bezawaryjne auto na co dzień
To wygodne auto nastawione raczej na spokojną jazdę. Co ważne, świetnie sprawdzi się na co dzień, ale także na dłuższych trasach. Co warto wiedzieć przed zakupem i40?
Czy Hyundai i40 jest awaryjny?
Najważniejszą i powszechnie docenianą zaletą Hyundaia i40 jest niski poziom awaryjności. Zawdzięczamy ją niezbyt skomplikowanej konstrukcji oraz ograniczeniu nowinek technologicznych. Najczęściej spotykane usterki mogą dotyczyć drobnostek, np. problemów z radiem czy czujnikami ciśnienia powietrza w oponach. W autach z silnikiem Diesla trzeba liczyć się z dość szybkim zużyciem koła dwumasowego oraz turbiny, jednak można te awarie potraktować jako normalną obsługę eksploatacyjną.
W silnikach benzynowych zdarzają się problemy z sondami lambda. Z kolei ewentualny koszt naprawy zawieszenia podwyższa konieczność wymiany wahaczy wykonanych z aluminium.
Jaki silnik wybrać?
W skromnej palecie silników tego modelu na próżno szukać mocnego Diesla. Możemy spotkać jedynie dwa silniki wysokoprężne:
- 1.6 l crdi o mocy 115 lub 136 KM,
- 1.7 l crdi o mocy 116, 136 oraz 141 KM.
Wśród silników benzynowych dostępne są te bezpośrednim wtryskiem, bez turbodoładowania. Mniejszy ma pojemność 1.6 l i moc 135 KM, a większy – 2.0 l oraz moc 165 lub 177 KM.
Po 2018 roku gama silników benzynowych została zredukowana do jednego, niestety tego słabszego – 1.6 l.
Ile kosztuje Hyundai i40?
Ceny używanego Hyundaia i40 wahają się między 25 tys. do 90 tys. złotych za egzemplarze z końca produkcji. Zastanawiasz się, czy warto zainwestować w i40? Sprawdź, jak wypadł w naszym teście.