Najpopularniejsze samochody dostawcze w 2020 roku
Samochody dostawcze w raporcie Internetowy Samochód Roku 2020
W tej kategorii Internetowym Samochodem Roku na abonament został Citroen Jumper. Tuż za nim, z minimalną różnicą punktów, uplasował się Peugeot Boxer. Oferta aut dostawczych na abonament jest w sposób naturalny mniejsza niż samochodów osobowych, dlatego w raporcie Internetowy Samochód Roku ujęto TOP 5 najpopularniejszych modeli w tej kategorii.
Zaskakująca jest nie tylko skala wzrostu popytu na samochody dostawcze, ale też sposób, w jaki są one użytkowane. – Jeszcze do niedawna naturalną formą finansowania tego typu pojazdów był leasing. Widzimy jednak, że to się bardzo szybko zmienia. Większość, bo aż 66% kontraktów, które zawarliśmy w ubiegłym roku, miało formę subskrypcji. Oznacza to, że zaledwie jedna trzecia aut została wyleasingowana – wylicza Michał Knitter, wiceprezes Carsmile.
Usługi z dojazdem
Wzrost popularności „dostawczaków” na abonament wynika ze zmian, jakie zaszły w gospodarce w efekcie pandemii. W szczególności z tego, że towar czy usługa dużo częściej „jadą” dziś do odbiorcy niż przed kryzysem. Klasycznym przykładem branży, która musiała przestawić się na dowóz swoich produktów jest gastronomia. Mamy też znaczący wzrost obrotów e-handlu, a co za tym idzie w usługach kurierskich i transportowych. Bardzo dużo zamówień na samochody dostawcze pochodzi też z branży budowlanej, która przeszła suchą stopą przez kryzys.
Top 10 branż korzystających z wynajmu samochodów dostawczych w 2020 roku:
- Usługi doradcze
- Transport drogowy
- Usługi kurierskie
- Programowanie
- Usługi prawnicze
- Agencje reklamowe
- Wznoszenie budynków
- Fryzjerstwo i kosmetyka
- Gastronomia
- Roboty wykończeniowe