30 października 2020

Volkswagen Golf V – na co zwrócić uwagę?

Volkswagen Golf V pojawił się na rynku w 2003 roku. Nie był stylistyczną rewolucją, a jedynie delikatną modyfikacją tego, co w Golfie dobre i sprawdzone. Ponadczasowa sylwetka auta produkowanego do 2008 roku (w wersji kombi nieco dłużej, bo do 2010) sprawiła, że wiele osób pokochało ten model. Czy dziś nadal warto postawić na Golfa V? Przed zakupem z pewnością warto poznać to auto nieco bliżej.

Zalety Golfa V

Volkswagen Golf V to auto, w którym wszystko jest na swoim miejscu. Jego wnętrze być może nie zaskakuje, ale nie można też zarzucić mu żadnych rażących braków. Jest wygodne, przestronne – ot takie jak powinno być. Dzięki wykończeniu trwałymi materiałami dobrze znosi upływ czasu. Jedyny kłopot to niektóre przyciski a szczególnie przełącznik świateł. Z czasem wyciera się i razi białym plastikiem.

Dostępne silniki

W przypadku Golfa V mamy do czynienia z dwoma wersjami nadwozia: hatchback oraz variant, czyli kombi. Paleta silników jest jednak o wiele szersza. W przypadku jednostek benzynowych wybór zaczyna się od pojemności 1,4 i mocy 74 KM, a kończy na wersji  R32 z widlastą jednostką o mocy 250 KM dodatkowo z napędem 4motion. 

To właśnie w piątek generacji Golfa zadebiutował silniki 1.4 TSI i dwusprzęgłowa skrzynia DSG.

W przypadku Golfa znajdzie się także coś dla miłośników Diesla. Wybór zaczyna się od wolnossącego 2,0 SDI o mocy 75 Km, a kończy na wersji GTD o mocy 170 KM. 

Najczęściej poszukiwane wersje Golfa V to jednak klasyczne 1,9 TDI oraz 1,6 MPI – silnik, który doskonale współpracuje z instalacją gazową.

Ile kosztuje Golf V?

W 2018 roku ceny Golfów V zaczynały się od około 9000 złotych, a w wersji R32 osiągały cenę nawet 80 000. W 2020 roku oferty na OTOMOTO zaczynają się od ok. 5000 złotych, ale rzadko są to auta w bardzo dobrym stanie.

Chcesz wiedzieć więcej o Golfie V? Zajrzyj do naszego testu.