15 września 2023

Wypadek koło Czchowa. Aż 11 osób rannych

Poważny wypadek w Będzieszynie koło Czchowa. Fot. PSP Brzesko
Poważny wypadek w Będzieszynie koło Czchowa. Fot. PSP Brzesko

W miejscowości Będzieszyna (woj. małopolskie) doszło do czołowego zderzenia vana z samochodem osobowym. Aż 11 osób zostało poszkodowanych, w tym dwoje dzieci i nastolatek.

Czołowe zderzenie

Wypadek na drodze krajowej nr 75 w Będzieszynie (gmina Czchów). 15 września ok. godz. 9.50 zderzyły się tam czołowo dwa samochody, którymi podróżowało jedenaście osób, w tym dwoje dzieci (3-letnie i nastolatek). (ZOBACZ też: Tragiczny wypadek polskiego samochodu na Słowacji. Zginęły trzy osoby dorosłe i 4-letnie dziecko).

Według wstępnych doniesień, wszyscy są poszkodowani, w tym trzy osoby ciężko ranne. Zostali oni przewiezieni do szpitali w Brzesku, Bochni, Tarnowie, Nowym Sączu, Limanowej i Krakowie. Służby informują, że 9 osób spośród poszkodowanych to obcokrajowcy, a dwie to Polacy.

Interwencja służb

Jedna z osób uczestniczących w wypadku oddaliła się. „Najprawdopodobniej to mężczyzna, wiemy to z relacji osoby postronnej. Nie mamy rysopisu tej osoby, być może była w szoku, natomiast posiada obrażenia i apelujemy do wszystkich, którzy ją widzieli, o kontakt z służbami” – mówi asp. sztab. Ewelina Buda, rzeczniczka brzeskiej komendy. (ZOBACZ też: Dwoje strażaków zginęło w drodze na interwencję).

Droga w miejscu wypadku jest całkowicie zablokowana. Służby wyznaczyły objazdy. Utrudnienia potrwają jeszcze kilka godzin. Policja nie ustaliła jeszcze przyczyny wypadku.